2)PS3 Oyun Yükleme/Çalıştırma

2)PS3 Oyun Yükleme/Çalıştırma

Ara 11


PS3 Oyun Dolumu için Tıklayın

Oyun Dolumu Yaptırana Versiyon İşlemi Ücretsizdir.


Bu rehberde, JailBreak yaptıktan sonra, oyunları HDD’e yükleyebilmeniz ve çalıştırabilmeniz için gerekli programlardan bahsedeceğiz.

Oyunlar, PS3’ün kendi HDD’si üzerinden veya harici bir USB-HDD (fat32 olmalı) üzerinden çalıştırılabilir. Harici USB HDD üzerinden oyunları çalıştırabildiğiniz gibi aynı zamanda direkt PS3 Dahili HDD’sine de kopyalayabilirsiniz.

HDD’e oyun kopyalama işlemleri çeşitli programlar aracılığıyla yapılmaktadır. HDD’e oyun kopyalama aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

PS3’e KURULMASI GEREKENLER

 • Open Manager     –    İndir (Oyun Çalıştırmak için)
 • FTP Server             –    İndir (FTP Bağlantısı için)
 • FTP Serve v1.2 –    İndir (3.55 CFW uyumlu)

PC’e KURULMASI GEREKENLER

 • WinSCP –     İndir (FTP Bağlantısı için)
 • Easeus İndir (FAT32’ye Dönüştürmek için)
 • PC – PS3 bağlantısı için ethernet kablosu

PS3’e PROGRAM NASIL KURULUR ?

İndirmiş olduğunuz .pkg uzantılı dosyayı, FAT32 formatlı bir usb belleğe atın ve JailBreak yapılmış PS3’de kurulumu yapın. Dosyayı PS3 menüsünde GAME sekmesi altındaki “install packages” kısmında bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken X ile seçip onay kısmına yes demek. Yukarıda verdiğim Open Manager ve FTP Server programını anlattığım şekilde cihazınıza kurun.

PS3 DAHİLİ HDD’e OYUN YÜKLEMEK

Yöntem-1 (HARİCİ HDD ÜZERİNDEN)

 • HDD’nizi FAT32’ye Dönüştürün: PS3, sadece FAT32 dosya formatını tanımaktadır. Bu yüzden harici HDD’ınızı FAT32 formatına dönüştürmeliyiz.  Disc formatınızı Windows’un kendisi üzerinden de yapabilirsiniz ancak işlem uzun sürdüğünden daha kullanışlı başka bir program öneriyorum. Adı “Easeus Partition Manager“. Program üzerinden format dönüştürme oldukça basit,  buradaki resimden kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Formatı FAT32 olan discinize GAMEZ adında bir klasör oluşturun. Oyununuzu bu klasörün içine (X:\GAMEZ\) kopyalayın. Dikkat etmeniz gereken nokta, oyun dosyaları tek bir klasör içinde olmalı.Alt klasör oluşturursanız PS3 oyunlarınızı görmeyebilir. (örn. X\GAMEZ\BLUS30382\PS3_GAME\…)
 • HDD’i JailBreak yapılmış PS3’e takın.
 • PS3’de GAME sekmesi altında Open Manager isimli programı çalıştırın.
 • Eğer HDD’e oyunu doğru şekilde kopyaladıysanız, program içerisinde oyunun ismini ve resmini görebilmeniz gerekir.
 • PS3 dahili HDD’ine yüklemek istediğiniz oyuna gelin ve tuşuna basın. Onay kısmına yes diyin ve kopyalama işlemi başlasın. Kopyalama işlemi bittikten sonra artık oyun PS3’ün kendi HDD’ine depolanmış olacak.

Yöntem-2 (FTP BAĞLANTISI İLE)

Her ne kadar ilk yöntem daha kolay görünsede bu yöntemi de nadiren kullanmak zorunda kalıyoruz. Çünkü Fat32 dosya sistemi boyut olarak en fazla 4GB’ı destekliyor. İçerisinde tek parça olarak 4GB’dan büyük dosya bulunduran oyunları PS3’e bu yöntemle aktaracağız.

 • Ethernet kablonuzla PC ve PS3 arasında bağlantı kurun.
 • Kurmuş olduğunuz WinSCP programını çalıştırın.
 • PS3’den, Network Settings > Internet Connection Settings > Custom > Wired Connection‘a gelin ve kalan seçenekleri sadece ileri basıp geçin. En sona geldiğinizde Test Connection yapmadan çıkın.
 • Yine Network Settings’den Media Server Connection’u Enabled yapın.
 • System Settings > System Information‘a girin ve IP adresinin çıkmasını bekleyin.
 • IP adresinizi not edebilirsiniz bir değişiklik yapmadığınız sürece aynı kalacaktır.
 • PS3 Game sekmesi altından BlackBox FTP (ftp server) programını çalıştırın.
 • PC’den WinSCP programını çalıştırın ve bilgileri buradaki resmi baz alarak doldurun.
 • WinSCP bilgilerini doldurduktan sonra Login’e bastığınızda, program size PS3 dosyalarını açacak.
 • Oyunların kopyalanması gereken dosya dizinine buradaki resimden bakabilirsiniz.

OYUNLARIN ÇALIŞTIRILMASI

 • PS3 GAME sekmesi altından Open Manager programını çalıştırın.
 • Program içerisinde yüklü oyunları ve eğer takılıysa harici HDD’nizdeki oyunları görebilirsiniz.
 • Oyununuzu ile seçin. Program sizi ana PS3 menüsüne atacaktır.
 • Cihazda  BluRay takılı ise programdan seçtiğiniz oyunun resmi GAME sekmesi altında görünecektir. Eğer BluRay takılı değil ise /app_home/PS3_GAME/ seçeneğine girerek oyunu başlatabilirsiniz.

103 comments

 1. kaderin25

  USTAM SIRF SANA TEŞEKKÜR EDEBİLMEK İÇİN ÜYE OLDUM SAYENDE FTP SERVER İLE PS3 E OYUN ATMAYI ÖĞRENMİŞ OLDUK EMEĞİNE SAĞLIK

  • Skaty

   Faydalı olduğuna sevindim :)

   İyi Eğlenceler Diliyorum..

 2. sky7800

  BlackBox FTP serverı ps3 üzerinden çalıştırın demişsin onu önce ps3e nasıl atacağız teşekkürler kolay gelsin

 3. Skaty

  Merhaba @sky7800,
  Rehberde “PS3’e Program Nasıl Kurulur” başlığı altında sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.
  Yine de yapamazsanız daha basit bir anlatım yapabilirim, mesaj atmanız yeterli…

 4. featon

  open manager ps3’de yüklü durumda, fakat fat32 formatındaki harici hard diskte yüklü oyunları görmüyor. başka dosyaların da olması sebep olabilir mi buna? mesela şu şekilde
  F:/filmler,
  diziler,
  ps3:/export
  ps3_games
  GAMEZ:/ call of duty
  pes2011
  killzone3

  böyle değilse eğer nasıl yüklü olması gerekir?
  teşekkürler şimdiden

 5. Skaty

  @featon, FAT32 formatlı discinizin ana dizininde GAMEZ isimli bir klaslör olması yeterli, diğer klasörler onu etkilemez. Dikkat etmeniz gereken şey klasör adının ve yerinin doğru olması. Ayrıca oyunların tek bir üst klasörü olması gerekiyor.
  Örnek:
  X:/GAMEZ/Call of duty/PS3_GAMES vs..

  Bu şekilde olursa sorun olmayacaktır.

 6. cihat58

  ıyaksamlar ark ya bısey soracam benım playstatıon cafem var yanlısklıkla musterı pes 11 sıldı bende harıcı hardıske format attım fat32 cevırdım ve o hardıkın ıcene gamez dıye klasor attım bu kadar olması yetıyormu harıcı bellegı dıger pc3 e takıp kopyalasam 11 kabul olur mu yardımınızı beklıyorum ark saadece harıcının ıcene gamez dıye kulasor yetıyor mu

 7. Skaty

  @cihat58, evet dediğiniz şekilde yeterli olacaktır. Yani HDD format fat32 olmalı ve oyunu GAMEZ klasörüne atmalısınız.

 8. askinozsoy

  evet dediginiz sekilde yaptım ve yüklendi ama benim yükledigim oyunlar jb li nasıl acabılırım

 9. Skaty

  @askinozsoy,
  oyunları FAT32 formatlı bir disc içinde GAMEZ klasörüne kopyalarsanız programın içinde görebilir ve çalıştırabilirsiniz.

 10. cihat58

  ıyı çalısmalar efendım gecen benım bı sorum olmustu pc3 oyunlarımı harıcı hardıske kopayalıyacakdım.Hardsıkı ılkın formatladım fat32 cevırdım daha sonra sadece ıcıne gırıp hardıskın ıcene buyuk harfleler gamez dıye klasor actım daha sonra pc3 e takdım gordu herhangı bı oyunu kopylamak ıcın bastım doluyordu ama son az bısye kala hata verıyor error fatal dıye bısey ne yapmam lazım veya eksıkmı yapıyorumm yardım edersenız sevınırım….

 11. cihat58

  bıde bu jaılbreak denılen sey nedır o gerekıyormu onun hakkındada kıse bılgı verımısınız tsk…

 12. Skaty

  @cihat58, FAT32 formatı tek parça dosya boyutu olarak 4gb’den büyükleri desteklemiyor. Kopyalamaya çalıştığınız oyunun içerisinde tek parça olarak 4gb’den büyük dosya varsa, kopyalama sırasında hata alabilirsiniz. Başka bir oyun kopyalamayı deneyin yada oyunu split programlarından birinden geçirerek büyük dosyaları bölebilirsiniz.

  Oyunları çalıştıran programları açabilmek için sistemin jailbreak yapılmış olması gerekiyor. JailBreak işlemini isterseniz bir dongle ile isterseniz de CFW yükleyerek yapabilirsiniz.

 13. askinozsoy

  iyi aksamlar Ben PS3 Game sekmesi altında BlackBox FTP (ftp server) sekmesi bulamadım benım ps3 jb ama ıcınde calısan oyunlarımda var acaba open manager de var BlackBox FTP kurulup bu ıslemler yapıldıktan sonra kaldırılmıs olabılırmı bu yuzden mı goremıyor olabılırım.bırde 8gb lık flash bellek kullansamda olabılırmı

 14. askinozsoy

  blackbox ftp server kurulmuyor hata verıyor neden olabılır

 15. cihat58

  ıyı calısmalar skaty evet yuklu cfw yuklu 3.55 hdd fat32 yaptım ıcıne gamez dıye kulasor olusturdum kopyalıyorum pes 11 ı yuklerken sonra yarında fatal error dıyor ne onerıyorsunuz ne yapayım nasıl dıyer pc3 e kuracam o oyunu yardım edermısınız..

 16. karanka19

  ben dediklerinizin hepsini yaptım ve her şey oldu ama en son app_home/ps3 game e tıklayıp oyunu açtıktan sonra siyah bir ekran geliyo ve oyun başlamıyo ne yapmalıyım acaba?Yardımcı olursanız sevinirim

 17. Skaty

  @karanka19, oyunları açmak için multiman programını dener misiniz ?

  Programı buradan indirebilirsiniz.
  http://www.skatyhd.com/multiman-1-16-11-game-manager.html

 18. karanka19

  skaty onu da yaptım ama yine aynı sorun var ne yapıcam bilmiyorum herşeyi senin dediğin gibi yapıyorum ve oyunu kopyaladıktan sonra app_home un üzerine gelince oyunun görüntüsü ve sesi geliyor ama ona girince siyah ekrandan başka bişey yok malesef başka bir yol önerebilirmisin?

  • Skaty

   @karanka19, PS3’e bir disc tak ve oyuna öyle girmeyi dene,bu şekilde de olmazsa oyunu MultiMan’dan dahili HDD’e kopyala. Bunları yapmadan önce Multiman içinden permission’u uyguladığından ve BDEMU-355KM.pkg’u kurduğundan emin ol.

 19. karanka19

  skaty dediklerinin hepsini yaptım hepsinde siyah ekran geliyor ve fişi çekmeden gitmiyor galiba daha yapıcak bişey kalmadı yine de yardımların için çok teşekkür ederim.

  • Skaty

   Tüm oyunlarda mı öyle yapıyor ? Sadece birindeyse oyunda sorun olabilir, belkide 3.55 uyumluluk fixi yapman gerekiyordur.

 20. 36652

  Öncelikle teşekkürler çok faydalı bir paylaşım olmuş ancak benim bir sorunum var dediğiniz herşeyi yaptım winscp programına herşeyi eksizksiz giriyorum ps3ten de blackbox u açıyorum login e basıyorum “error listing directory” diyor sonraki adım açılmıyor.

 21. Ahmet Yavuz

  S.a abici benim ps3 üm var.Ben oyunu başkad ama yükletdiriyorum amcamın arkadaşı.Ben yüklemek istiyorum ben ps3 de rogero manejer war bunları yapmam gerekiyomu merak ediyorum abi lütfen cevapla!

 22. metnad

  ustam eline saglık çok güzel anlatmışın. sırf sitemin tasaımı ve yapdıgın işi tebrik edmek için siteye üye oldum :D ama hala endişelerim var babam çok pimpiriklidir. Şimdi bunu yaparken başka şeyleri bozmak istemiyorum rica edsem daha açıklayıcı anlatırmısın :D

 23. skysel09

  slm skatyhd ya iki gündür ugrasıyorum kafayı yicem acıkcası senin videolarını izledim olmadı nedendir bilmiyorum ps3 oyun atcam harici diskten bir türlü basaramadım sana getirsem biliyorum 10 dakikada atarsın bendeki sorun benim makiların hepsi 3.55 versiyon bunları bir türlü oyun atamadım.herseyi denedim verdigin indirme liklerini indirdim kurdum makinaya yine olmadı makina oyunu alıyor hardiskte kapladıgı gb gösteriyor oyun görünmüyor ve kurulamıyor yardımcı olursan sevinirim simdiden teşekkürler sana

 24. Skaty

  @skysel09, selam, sorunu tam olarak yazmadan sana yardımcı olamam. Ne yaptın ne sonuç aldın, izlediğin adımları yazarsan sorunun nerede olduğunu bulabiliriz belki.

  • skysel09

   Ftp server 1.2 uyumlu programı ps3’e kurdum. söylendiği gibi WinSCP programını da bilgisayara kurdum. Bunlarda hiç bir sorun yok. Bağlantıyı da sağladıktan sonra her şey yolunda gitti. Ps3’ün içerisini görebiliyorum. Belirtilen dizine oyun dosyalarını tamamıyla atmama rağmen oyun çalışmadı. Manager programında oyunun amblemini görebiliyorum ancak oyunu yükleyemiyorum. Yüklemem için harici bir depolama cihazına ihtiyaç duyuyorum. Ps3’ün dahili hafızasına bu oyunu nasıl atabilirim?

 25. erdemdenizzz

  iyi günler.. ben bilgisayarıma assassin’s creed’i indirdim rar’dan çıkarttım ve hdd’ye attım. PS3’üme hdd’yi taktım gaia manager’da oyun görünüyo X’e basıp ana menüye geçiyorum cd sekmesinde assassin’s creed resmi ve sesi geliyo ama oyunu açınca siyah bi ekran geliyo ve tekrar ana menüye gönderiyo acaba hata ne olabilir? teşekkürler..

 26. berkay123321

  skaty senin yöntem 1 de anlattığın herşeyi yaptım oyunu ps3 e kopyaladım ama oyunu oynayamıyorum error veriyor bunun nedeni nedir acaba???

 27. Skaty

  @berkay, buradaki yöntem 3.41 versiyonlu cihazlar için. Aslında artık 3.55 CFW kullanılıyor ama rehber hazırlamak için bir türlü zaman ayıramadım.

 28. brakulla

  merhaba,
  benim şöyle bir sorunum var, open manager ile açıyorum, ana menüye atıyor ama ne app_home görünüyor ne oyunun kendisi.. orijinal oyun varken de yokken de oyunu göremedim hiçbir şekilde.. 3.55 cfw geohot kullanıyorum.

 29. fuat

  Arkadasım sen süper bir insansın arkadaslar bu beyfendiye her şekilde güvenebilirsiniz kesinlikle işinin ehli bir insandır hangi işlerle ugrasıyor bilemem ama playstation konusunda tam bir uzmandır.Hiç şüphe duymadan bu arkadasla cok güvenli alışverişler yapabilirsiniz…

 30. Skaty

  @brakulla, GeoHot konusunda yeterli deneyimim yok maalesef. Size Kmeaw’a geçmenizi tavsiye edebilirim.

  Teşekkür ederim Fuat, yeni cihazın hayırlı olsun şimdiden :)

 31. volkan

  arkadaşlar netten ps3 oyunu indirdim torrent ten 17 part yaklaşık 7 gb bir oyun indi fakat dosyalar rar dosyası ve bu şekilde fat32 hdd me gamez dosyası açarak içine kopyalıyorum doğal olarak görmüyo sanırm tek dosya halinde pkg.dosyası olması gerek nerede yanlış yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 32. xradet

  yaw benim game klasörünün altında install package files dosyası yok.ondan verdiğiniz programları flash diskten kuramıyorum.bu durumda ne yapmam gerekiyo

  • Skaty

   @xradet, “install packages” seçeneği olması için PS3’de JailBreak kullanıyor ya da versiyonunuzun 3.55 CFW olması gerekir.
   Sizin versiyonunuz tam olarak kaç ?

   • xradet

    sistem 3.73 benim.nasıl yapmam gerekiyo kendim oyun atabilmem için.

    • Skaty

     @xradet, şuan için 3.73 versiyonuna oyun yüklenemiyor. Versiyonun kırılması için beklemelisiniz. Siteyi takip edin, kırıldığında haberdar edeceğim.

 33. yavuz2000

  Gerçektende büyük bir sorunum var oyun yüklemeyi biliyiorum ama oyun indiremiyorum skaty bana oyun dolu cd vb site flan verebilirsen çok sevinirim bu arada yazı için saol lütfen cevapla acil!!!!

  • Skaty

   @yavuz2000, google’den tonlarca site bulabilirsin. Özellikle bir adres vermeme gerek yok.

   • yavuz2000

    abicim dediğini anlıyorum ama oyunların bir tanesi 1 günde yükleniyor çok yavaş ve bazıları güvenli değil ki abicim ondan kararsısım????
    Pls cevaplarmısın!!!!!

    • Skaty

     ps3iso.com forumunda bir sürü oyun var, oradan indirebilirsin. Yorumlara bakarak güvenli mi değil mi anlayabilirsin. Hız konusunda diyebileceğim bir şey yok, premium üyelik gerektirebiliyor bazı sitelerden hızlı indirebilmek için.

     • yavuz2000

      Bazı oyunlar tek parça değil şu birleştirme işinide anlatırmısın…?
      Ayrı Ayrı indirip bir dosyadamı birleştiricem nasıl yapıcam lütfen cevapla Skaty:(

 34. ghost

  merhba ben yeni ps3 aldım harici hdd ye internetten indrdiğim oyunları yukledim games klasörunun içinde görunuyor ama bir trlu oyunları acamıyorum. oyun hatası an error occurred during the start operation 80028f14 bu bunu nasıl giderebilirim yardmcı olursanız cok sevinirim

  • Skaty

   @ghost, Merhaba.

   Aldığınız hata BluRay sürücünüzün bozuk olduğuna işaret.
   MultiMan ve BDEMU2 yüklü değil mi ?

 35. bthn

  ps3 ver 4.0 işlem yapılabiliyormuu ?

  • Skaty

   @bthn, maalesef burada anlatılan yöntemler, PS3 3.55 ve aşağı versiyonlarını destekliyor.
   4.0 versiyonu şuan için “sadece” yazılım ile hacklemek mümkün değil.

 36. Skaty

  @yavuz2000, parçaların hepsini indirdikten sonra sağ tıklayıp buraya çıkart seçeneğini seçmen yeterli. Bilgisayarında Winrar kurulu olsun. Parçalardan sadece birini bu işlemi yaptığın zaman, otomatik olarak tüm parçalar birleştirilmiş olacak.

 37. shirinman

  hocam bende 40 GB ps3 var ben harici HDD ye oyun atıp PS3 e kopyalamadan sadece HDD içindeki senin dediğin şekilde oyunun resmine gelip okeylediğimde oynayabiliyormuyum aksi taktirde benim PS3 un HDD si yeterli olmayacak. Cevabın için çok teşekkur ederim şimdiden.

  • Skaty

   Dediğin şekilde yapıyoruz evet. Oyunları PS3’e kopyalamadan doğrudan harici HDD üzerinden çalıştırabiliyoruz.

 38. Zodiac

  Öncelikle merhaba hocam.Çok güzel anlatmışsın ellerinize sağlık.
  USB ile oyun kopyalarken çözemediğim bir nokta var,Mortal Kombat 9’u indirdim,bu oyun 9.3 GB’lık,doğal olarak 8 GB’lık FAT32 formatlı HDD’im almıyor bunu,nasıl atacağım PS3’e?Kesme programları falan demişsiniz yukarıda o programların tam olarak isimlerini alabilir miyim?
  Teşekkür ederim saygılarımla.

 39. hamza

  verdiğiniz emek için teşekkürler,bende ps3 ün 3.55 versiyon var, harici belleği fat 32 yaptım ve içine de oyun attım ancak ps3 de göremiyorum,game sekmesine gelip ınstall package files bölümünden açıyorum ancak dosyalar görünmüyor bunun nedeni ne olabilir şimdiden teşekkürler

 40. hamza

  ps3 alali bi̇r hafta oldu çok fazla bi̇lgi̇m yok, ancak ben de multi̇man kurulu , aldiğimda i̇çi̇nde 10 a yakin oyun vardi,hari̇ci̇ bellekte fi̇lm,müzi̇k i̇zleyebi̇li̇yorum ancak oyun açilan yere geli̇nce şöyle bi̇r yazi çikiyor ” no i̇nstallable package was found ” hari̇ci̇ belleğe atmama rağmen gözükmüyor nedeni̇ ne olabi̇li̇r şi̇mdi̇den teşekkürler

  • Skaty

   @hamza, oyunları bellekte GAMEZ klasörü içine atmalısınız.
   Lütfen tamamı büyük harften oluşan yazılar yazmayınız, bu seferlik ben düzeltiyorum.

 41. hamza

  sağol,kusuru bakma,bir bakayım

 42. hamza

  kilzone 3 oyununu indirdim ancak an error occurred during the start operation hatası veriyor resmi çıkıyor ancak oyunu açmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum, 3 GB lık oyunu yükledim açtım ancak 4 GB tan yüksek dosyaları harici belleğe kopyalamak için bölüyorum ancak dosyalar ve filmler ps3 te görünmüyor bunun çözümü nasıl olabilir yardımlarınız için teşekkürler

 43. rıdvan

  3.60 3.55 in üstünde usta

 44. rıdvan

  şmdi nasl yapabilirz oyun atma işini önerdigin progmramlar yüklü

 45. schumi78

  merhabalar,benim ps3 de gaia manager yüklü.hdd den oyun yüklemek istedim oyunları ps de görüyorum yüklüyor ama açmak istediğimde 80028f08 hatası veriyor,neden?

 46. Cem

  Allah aşkına bir türkçe konuşsun hiç bir şey anlamadım :) bir de bişey sorucam . ps3e oyun nasıl atılıyor ?

 47. Turan

  Kardeş Ben 3.55 CFW kullanıyorum.
  Fight Night Champion ve Dante’s Inferno’yu indirdim. FAT32 FLASH a GAMEZ dosyası açtım sonrada GAMEZ dosyasının içine attım oyunları. Ps3 ün HDD sine kopyaladım oyunların sonra. Oyunun üzerine gelip X tusuna basıp oyunu açıyorum Ps3 ün Anamenüsüne yönlendiriyor app/home/ps3 yazısı olan yere Normalde oyunların Resimlerinin geldiği yere geliyorum Hiç birşey olmuyor Oyunları yükleyemiyorum ( Ps3 de 20 tane kadar oyun var onlar açılıyo aldığımda içindeydi oyunlar Ama Ben Flash dan attığım oyunları çalıştıramıyorum ( Ps3’de MULTİMAN ve BDEMU2 Yüklü)

 48. Unsiber

  Merhaba, güzel bilgi paylaşımız için teşekkür ederim.. benim yaşadığım soruna yine sizin aracalığınız ile çözüm bulacağımı umuyorum.. uygulayı sırası ile uyguladım fakat blackbok ekranı çıktığında izlediğim videolarda ekranda IP gösteriyor bende çıkmadı.ps3 IP sini winscp programına girdiğimde hata veriyor ps3 hdd içeriğini göstermiyor bağlanamadığı için. bu sorunu nasıl aşarım şimdiden teşekkür ederim

 49. bülent

  slm bende 3,55 fw yüklü mültiman yüklü bulurayn yüklümü onu bilmiyorum nasıl anlarım .. hd içinde 8 ad. oyun var.. 2009 orj cd sayesın de çalısıyor sanal sürücü misali. oyunların üstüne gelince oyunun reklam görüntüsü ekrana gelıyor 2 sn sonra..bulurayn yüklümü oluyor ozaman.. eğer bunların hepsi yükü ise harici hd min içina dediğin klasörü açıp oyyunları 4gb geçmiyecek şekilde hd yükledikten sonra direk ps3 takıca oyunları oynayabilirmiyim.. başka birşey yükelmeme gerek varmı oynamam için.. tşk..

 50. burak

  slm benim ps3 de multiman versiyon 01.16.08, fix file permission for luan 12345 var vede içinde yükletmiş olduğum oyunlarım var. internetten oyun indirip kendim yüklemeye çalışıyorum ama bir türlü beceremiyorum. fat32 formatlı 8 gb filaşbellegim var o benim işime yararmı illa harici hardiskimmi olması lazım. indirdiğim oyunu fat32 formatlı filaşbelleğe gamez adında dosya açıyorum vede oyunun adının yazdıgı dosyanın içinde ps3 e takıyorum ama oyunu multimanın içinde göremiyorum hata nerede bilen varsa beni bu konuda aydınlatabilirmi, şimdiden teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

  • Skaty

   Burak, oyunları doğru klasöre atıyorsun ancak alt klasörlerde sorun var gibi. :/GAMEZ/BLES…../PS3_GAME şeklinde olmalı alt klasörler, başka ara klasör varsa onu silmen lazım.

   • burak

    slm skaty öncelikle vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim, söylemiş olduğun şekilde fılaş belleğe :/games/bles01410/Resident.Evil.3.pkg şeklinde yaparak filaş belleği ps3 e taktık ama oyunu multiman de göremedim, farklı yapmam geren herhangibi bişe varmı, yardımcı olursan sevinirim. yada bu işin resimli anlatımlı bi linki varmıdır?

    • Skaty

     Burak yüklemeye çalıştığın oyun .pkg uzantılıysa herhangi bir klasöre atmana gerek yok. Doğruca hafıza kartının ana dizinine kopyala ve PS3’e tak, uygulamayı menüde Game sekmesinin altında göreceksin, sonra da tıklayıp kurulumu gerçekleştir.

     • burak

      Skayt internetten ps3 e 3.55 e uygun olan oyunlardan indirdim dediğin şekilde yükledim ama şimdi sıkıntım oyunlar açılırken 3.56 yada 3.60 diyor bende yes demeden nolan çıyorum yes desem versiyon mu yükselecek yoksa oyunlarmı açılacak bu konuda da bana yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler.

 51. Skaty

  Burak, oyunun patch’ini indirmen gerekiyor. Yüksek versiyon isteyen oyunları patch ile düşük veriyona uyarlıyoruz. Gerekli dosyaları oyunu indirdiğin yerden veya google’den aratarak bulabilirsin sanırım.

 52. burak

  bu işlemleri yapınca ps3 kırılmış mı oluyor acaba yoksa sadece hddye oyun mu yüklemiş oluyoruz

 53. serkan

  Skaty PS3 ü jailbrak yapmak için verdiğin linkler çalışmıyor abisi sana zahmet bi daha ilgilenirsen sevinirim. mesajını bekliyorum.

 54. tınaz

  Disconnected from server
  Could not retrieve directory listing
  Timeout detected.
  Type set to I
  Error listing directory ‘/’.

  winscp programında bu hatayı alıyorum ne yapmam gerekli

 55. temuçin

  selam playstation 3 ume nsl oyun yuklerm versiynm 4,25 inrernetm var evd eama ps3md ehiç oyun yok bitane pes 2011 var…

 56. Gökhan

  Bende Harici HDD İçinden Dediğiniz Gibi Yaptım Olmadı Multiman Kullanıyorum Ben Niye Acaba

 57. orhangazi

  merhaba ben far cry 3 oyununu indirdim pkg uzantılı oldugu için oyunu açamadım. önceki oyunlarım .rar dosyasıydı onları acıp hdd ye atıp dırek oynayabılıyorum. ama pkg uzantılı oyunu nasıl kurabılırım bılmıyorum yardımcı olursanız sevınırım

 58. TOLGA

  Hayırlı günler.. benim birkaç sorum olucak cevaplarsan çok sevinirim. şimdi bazı oyunları winrar ile açınca pkg dosyaları çıkıyor. bazı oyunları açıncada PS3_GAME ve update olarak winrardan çıkıyor. pkg dosyalı çıkanları flash belleğim görüyor. ama PS3_GAME olarak çıktığında içeriğini görmüyor. Şu şekilde yapıyorum GAMEZ KLASÖRÜ AÇIYORUM İÇİNE OYUNUN ADINDA KLASÖR AÇIYORUM ONUN İÇİNDE BLES DOSYASINI ATIYORUM. BLES DOSYASININ İÇİNDE DE PS3_GAME V.S VAR.

  • TOLGA

   Ama ne yazıkki flash belleği görmüyor. flashım alındığı gibi fat32 zaten. daha bitane oyun yükleyemedim deliricem ya. multiman 4.05 yüklü. mesela geçen FARcry3 yüklücektim içinden part1.pkg part2.pkg ce crack dosyaları çıktı 3’ünüde yükledim. oyunu açmaya çalışınca versiyon istedi. fix yapmayı biliyorum ama flashı görmüyor. yardım ederseniz çok sevinirim.

 59. FIRAT

  Sandisk’e Yükledim dediğiniz ayarları yaptım olmadı :(

 60. Murat

  Merhaba, Bendeki PS3 250 GB ve ilk çıkanlardın. Hatta İngiltereden geldi. Bütün güncellemelerini internet üzerinden yaptım. Şu an 4.31 var. HDD ye oyun yüklemek için hangi adımları takip etmeliyim. araştırdıkça kafam karışmaya başladı :) Daha önce cihazda hiç bir kurcalama yapılmadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • Skaty

   Merhaba, sizin yazılım düşürmeniz yani downgrade yapmanız gerekiyor. 4.31 için sadece yazılımla versiyon düşürme çıkmadı, donanımsal müdahale sonucunda düşürülüyor. İstanbuldaysanız bir yere yönlendirebilirim.

 61. Murat

  Donanımsal olarak birsey yapmak istemiyorum cihazda. Bekleyelim çıkar belki :) Teşekkürler ilginiz için.

 62. Berk

  Skaty Öncelikle konu için teşekkür ederim ancak sorularım var ben rogero manager + multiMan kullanıyorum geçen gün darksiders II duplex indirdim harddiskimi fat32 ye çevirip yükledim aynen dediğin gibi GAMEZ diye klasör açtım anlıyacağın çok güzel uyguladım sonuçta multiMan de Rogero Manager de oyunu gördü ancak oyunu rogero managerde açmaya çalıştığımda update istedi hayır dedim sonra ana ekran geldi oyun gözüktü bende hadi hayırlısı deyip açtım bu sefer ps3 update istedi yine hayır dedim açılmadı sonra multiMan de açtım update falan istemedi ana ekran geldi açtım açıldı ekran siyahlaştı 1080p geldi sonra kapandı ve eror yazısı verdi benim update yapmama sebebim ben normalde oyunları sony de yükletiyordum bir arkadaş çalışıyor oda bana örnek pes 11 vardı 12 istedim oda versiyon istiyor eğer yüklersek tüm oyunların silinir dedi ben buna şaşırdım ve şu anda darksiderse update yapmadım anlayacağın böyle bişey var mı öğrenmek istiyorum çok konuştum :D cevabın için şimdiden teşekkür ederim :)

 63. Cynique

  Benim anlamadığım bi nokta toplamda boyutu 30-40 gb civarı olan tek bi oyunun dosyalarını fat32 belleğe nasıl kopyalayabiliriz? bi de ftp yöntemiyle yaparken oyunun bulunduğu bellek fat32 fortmatında mı olmalı yine?

 64. Eren

  çok işime yaradı saol

 65. DOGAN

  mrb iyi günler benim harici harddiskimde 100 oyun vardı harddisk bozuldu bir kac oyunu pc de bırakmıştım şimdi bunları harddiske attığımda ps3 görmüyor ne yapmam gerkiyor.destekleriniz için şimdidrn tesekkürler.

 66. ABDULKADİR

  HOCAM DEDİĞİN GİBİ WİNSCP BİLGİLERİNİ DOLDURDUKTAN SONRA LOGİN E BASTIĞIMDA PROGRAM BENİ PS3 ÜN İÇİNE YÖNLENDİRMİYOR YANİ BANA İSTEDEN AD GEÇERLİ OLDUĞU HALDE İSTENEN TÜRDE BİR VERİ BULUNAMADI VE BAĞLANAMADI DİYOR….HOCAM LÜTFEN YARDIM ET…ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SAOLASIN..

 67. ABDULKADİR

  Hocam dediğin gibi WinSCP bilgilerini doldurduktan sonra login e bastığım da program beni PS3 ün içine yönlendirmiyor yani bana istenen ad geçerli olduğu halde ısteden türde bır verı bulunamadı ve bağlanamadı dıyor….hocam lütfen yardım et…simdiden cok teşekkür ederım saolasın..

 68. Mirliva

  selamun aleyküm birader benim versiyon 4.30 dediğin programlar benim versiyonda da çalışır mı veya ben ne yapmalıyım
  şimdien eyvallah

 69. ABDULLAH

  kardeş acaba şifresi kırılmamış pslerdede geçerlimi

 70. Doğukan

  Hocam ben ps3’e 16GB’lık bellekle oyun yükleyebilirmiyim ps3’üm çipli

 71. efe

  Benim cihaz ps3 12gb cobre ode çip var 500 gb harici hdd den aciyo oyunlari ben torrentten indirdigim oyunu .iso olarak kaydedip icine atiyorum diger oyublar gbi yani ama gormuyor s ps3games ve ps3 update yazani atiyom gormuyo ?

 72. yusuf islam altun

  benim ps3 ümde install package files yok

 73. NURKAN

  benim PS3 um ftp progamini attim ama disk bos diyor ve dosyayi gostermiyor bu yuzden kurulum yapilmiyor FLASIM FAT 32 ama okumuyor jailbirek yok oyun yuklemem icin gerekli adimmlari soylermisiniz

 74. hakan

  bu işlemi kırdırmadan yapabilirmiyiz

 75. hakan

  bir sorum daha olacaktı ben ps 3 ümü kırdırmak istiyorum Cech 250 4b kırılıyormu k
  ırdımadan oyunn yükletebilir miyim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>